top of page

Na fontu (ne)záleží?

Aktualizováno: 16. 3. 2023

V praxi se setkáváme s tím, že mnoho zákazníků pošle text, který chce na výrobku s obyčejným fontem, nejčastěji Arial, Calibri, Times News Roman apod.

Přitom však mnoho z nich netuší, že pouhou změnou fontu lze docílit daleko zajímavějšího výsledku, ať už je to hrnek, či tričko nebo šňůrka na krk.


Tento článek píši zejména proto, že změna fontu/stylu písma Vás nic nestojí, pouze čas si najít pěkný font, který zaujme, ten nám poslat nebo nám poslat odkaz na font a my už si jej stáhneme, nainstalujeme do grafického editoru a vložíme na výrobek. Je to zdarma, nic Vás to nestojí.

Free fontů je na internetu dostupné opravdu velké množství až je někdy těžké si vybrat..., asi jako v našem vzorníku barev, ale o tom zase někdy jindy. Ukažme si v praxi pár fontů na párových hrnečcích.Hrnek s potiskem, hrnky pro páry, párové hrnky, potisk hrnků, potisk na zakázku
Hrnečky potiskneme jakýmkoliv fontem a Vaším motivem

Na co si dát pozor?


V případě našeho krásného a bohatého českého jazyka je potřeba dát pozor na diakritiku, tzn. háčky a čárky. A také by měl být font zdarma ke komerčnímu použití (free font).


Kde stahovat fonty:

  1. fonts.google.com - skvělé je, že si zde můžete napsat cvičně Váš text v konkrétním fontu a hned uvidíte, jak bude vypadat.

  2. ceskefonty.cz - všechny podporují diakritiku, není nutné prvně ozkoušet.

  3. fontsquirrel.com

  4. dafont.com52 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Коментарі

Оцінка: 0 з 5 зірок.
Ще немає оцінок

Додайте оцінку

Tel: +420 607 476 644            E-mail: info@zakazkovadilna.cz

bottom of page