top of page

Které čipy mají funkci NFC?

Jaké čipy mají funkci NFC?

Pokračování našeho průvodce s NFC. Čipy, které podporují NFC, se zpravidla nacházejí ve vysokofrekvenčním (HF) pásmu 13,56 MHz a založeny na standardu ISO/IEC 14443 nebo ISO/IEC 15693.


Několik běžných NFC čipů zahrnuje:

 • NXP MIFARE Classic: MIFARE Classic čipy, jako 1k a 4k, patří mezi první NFC kompatibilní čipy a používají vlastní zabezpečení Crypto-1. Vhodná pro náročnější aplikace jako jsou třeba jízdenky.

 • NXP MIFARE Ultralight: Ultralight čipy, jako Ultralight Classic, Ultralight C a Ultralight EV1, jsou vhodné pro jednoduché aplikace s menší pamětí, jako jsou vstupenky nebo věrnostní karty pro obchody, benzínové pumpy, ap.

 • NXP MIFARE DESFire: DESFire čipy, jako DESFire EV1, EV2 a EV3, poskytují vyšší zabezpečení a větší paměť, vhodné pro aplikace, které vyžadují pokročilé funkce, jako kontrola přístupu do kanceláří, nebo platební systémy pro různé řešení banky, jízdenky ap.

 • NXP MIFARE Plus: MIFARE Plus čipy, jako Plus S a Plus X, jsou navrženy jako náhrada MIFARE Classic čipů s lepším zabezpečením a zpětnou kompatibilitou.

 • NXP ICODE: ICODE čipy, jako ICODE SLI, SLIX a SLIX2, založené na standardu ISO/IEC 15693, se používají v aplikacích s delší čtecí vzdáleností a pro sledování položek. Jako jsou festivaly, stadiony, koncerty ap.

 • NTAG: NTAG čipy, jako NTAG 203, NTAG 210, NTAG 213, NTAG 215 a NTAG 216, jsou navrženy speciálně pro NFC aplikace, jako jsou chytré plakáty, vizitky a další.

 • FeliCa: FeliCa čipy od společnosti Sony jsou běžné v Asii, zejména v Japonsku, a používají se v aplikacích, jako jsou platební systémy, veřejná doprava a kontrola přístupu.

 • STMicroelectronics ST25: ST25 čipy, jako ST25TA a ST25TV, poskytují různé možnosti paměti a zabezpečení pro širokou škálu NFC aplikací.

 • Infineon my-d: my-d čipy od společnosti Infineon, jako my-d NFC a my-d Move, nabízejí různé úrovně zabezpečení a kapacity paměti pro NFC aplikace, jako jsou věrnostní programy nebo elektronické lístky.

 • LEGIC: LEGIC čipy, jako LEGIC Prime a LEGIC Advant, jsou švýcarské čipy s vyšším zabezpečením, které se používají v aplikacích, jako je kontrola přístupu, identifikace zaměstnanců a platební systémy.

 • Innovatron Calypso: Calypso čipy, jako CNA a CNB, jsou navrženy pro veřejnou dopravu a vstupenkové systémy, zejména v Evropě.

 • HID iCLASS: iCLASS čipy od společnosti HID Global jsou navrženy pro aplikace kontroly přístupu s pokročilým zabezpečením a různými možnostmi paměti. Vhodné pro ukládání informací s větší hustotou.

Tyto čipy jsou jen některé z mnoha NFC čipů dostupných na trhu.

Výběr správného NFC čipu je klíčový pro úspěch vaší aplikace. Je důležité zvážit požadavky na zabezpečení, kapacitu paměti, čtecí vzdálenost a energetické nároky. Zároveň je třeba vzít v úvahu dostupnost čteček a infrastruktury pro daný čip a kompatibilitu s existujícími nebo budoucími systémy.


Při výběru NFC čipu je také důležité zvážit náklady na čipy a související zařízení, jako jsou čtečky, zapisovače, tiskárny a antény. Investice do správného čipu a infrastruktury může zvýšit efektivitu a zabezpečení vaší aplikace, zatímco nesprávný výběr může vést ke zbytečným nákladům a komplikacím.


V našem dalším článku se podíváme podrobně na jednotlivé čipy, abyste získali ucelený přehled a příručku, jak se orientovat v NFC čipových technologiích. U nás najdete velký výběr čipů a produktů s RFID i NFC.
12 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Tel: +420 607 476 644            E-mail: info@zakazkovadilna.cz

bottom of page