top of page

Jak využít umělou inteligenci při výběru reklamních předmětů?

Aktualizováno: 16. 8. 2023

Umělá inteligence (AI) je v dnešní době nezbytnou součástí mnoha oblastí. Ale jak konkrétně můžeme AI využít v praxi? Pojďme se podívat na několik konkrétních příkladů, jak vám AI může pomoci při výběru nebo návrhu reklamních předmětů.


Google Bard a jeho AI nástroje

Logo Google Bard AI
Google Bard je již dostupný v ČR

Google Bard je velký jazykový model (LLM) chatbot vyvinutý společností Google AI. Je to faktický jazykový model, který je vyškolen na masivním souboru textu a kódu. Dokáže generovat text, překládat jazyky, psát různé druhy kreativního obsahu a odpovídat na vaše otázky informativním způsobem. Je stále ve vývoji, ale naučil se provádět mnoho druhů úkolů.
ChatGPT a komunikace s klienty


OpenAI logo
Za ChatGPT stojí nezisková organizace OpenAI

ChatGPT je konverzační AI bot, který může například vytvářet nové kontakty, odesílat follow-up e-maily, vytvářet nové segmenty a další. Pokud jste nákupčí ve velké firmě a máte za úkol vybrat a objednat reklamní předměty pro nadcházející marketingovou kampaň, můžete použít ChatGPT k automatickému generování a odesílání poptávek na základě vašich specifikací. Tímto způsobem může ChatGPT ušetřit spoustu času a energie.


Bing a výběr reklamních předmětů


Logo vyhledávače Bing od Microsoftu
Bing od Microsoftu pohání GPT-4

Bing je vyhledávač, který využívá AI k poskytování relevantních výsledků na základě klíčových slov. Pokud jste grafik a potřebujete najít inspiraci pro design reklamních předmětů, můžete použít Bing k vyhledání obrázků, článků nebo jiných zdrojů, které vám pomohou vytvořit originální a atraktivní design.


Adobe Firefly a tvorba designu

Logo adobe firefly
Firefly je umělá inteligence pro kreativce

Adobe Firefly je nástroj pro tvorbu designu, který využívá AI k automatickému generování návrhů na základě vašich pokynů. Například, pokud potřebujete vytvořit design pro reklamní předmět, můžete zadat pokyny do Adobe Firefly a nástroj vám poskytne několik návrhů, ze kterých můžete vybrat.Midjourney a tvorba uměleckých děl


Logo Midjourney
AI, která vytvoří obrázek odpovídající vašemu popisu.

Midjourney je AI nástroj, který generuje obrázky na základě textových pokynů. Pokud potřebujete vytvořit originální a atraktivní design pro různé předměty, můžete použít Midjourney k generování unikátních obrázků, které můžete použít jako inspiraci nebo přímo jako design pro vaše poptávané reklamní předměty. Již je pouze v placené verzi a je nutné mít účet na discordu. Avšak s vyšperkovaným promptem (textový příkaz) dokáže vytvořit úchvané obrázky. K nejznámějším výtvorům patří obrázek papeže Františka v péřové bundě, selfie vikingů, římanů nebo fotky ze smyšleného zatýkání Donalda Trumpa.


Závěr

Jak vidíte, umělá inteligence může být velmi užitečná při výběru reklamních předmětů. Ať už jste podnikatel, marketingový specialista, nákupčí, nebo grafik, AI vám může pomoci zjednodušit a zefektivnit tento proces. Tak proč nezkusit AI při výběru, návrhu a realizaci vašeho nápadu?

28 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Tel: +420 607 476 644            E-mail: info@zakazkovadilna.cz

bottom of page